OPEN SHOW HELD ON 2nd MAY 2022

JUDGE KIM STONE (MERREM)

BEST IN SHOW JACRANELLA SERENADE

RESERVE BEST IN SHOW JACRANELLA SOLO

BEST OPPOSITE SEX IN SHOW JACRANELLA SOLO

BEST PUPPY IN SHOW BOWDONIA TRULY SCRUMPTIOUS

BEST VETERAN IN SHOW SH CH BOWDONIA ANASTASIA JW ShCM

 

 

 

DOGS

 

 

 

 

 

 

Veteran

1st

BOWDONIA OZZIE Best Veteran Dog

 

 

2nd

BOWDONIA ONLY THE BRAVE FOR CERYSAN

 

 

3rd

EURION JASPER

 

 

4th

TOBERMYN MINSTREL BOY

 

 

 

 

 

Minor Puppy

 

NO ENTRIES

 

 

 

 

 

Puppy

1st

GLENBROWS BEST OF FRIENDS Best Puppy dog

 

 

 

 

 

Junior

1st

BENOVEOR SAIL ON TO ANTRETH

 

 

2nd

MYMMSBROOK MATADOR WITH BLYTHWAY

 

 

 

 

 

Sp: Yearling

1st

MYMMSBROOK MATADOR WITH BLYTHWAY

 

 

 

 

 

Novice

1st

NO ENTRIES

 

 

 

 

 

Graduate

1st

MYMMSBROOK MATADOR WITH BLYTHWAY

 

 

2nd

AMANSHE LONE RANGER

 

 

 

 

Post Graduate

1st

JULITA RUKESTER

 

 

 

 

 

Limit

1st

TAIMERES TALK ABOUT ME Res Best Dog

 

 

2nd

JULITA RUKESTER

 

 

3rd

GLYNELL JIFFY

 

 

4th

LLON DERWEN DAR AT GWYNMARREN

 

 

 

 

 

Open

1st

JACRANELLA SOLO Best Dog, Reserve Best in Show and BOS

 

 

2nd

LLON LEWYS AT GWYNMARREN

 

 

3rd

BENOVEOR THE GUARDIAN FOR ANTRETH

 

 

4th

KILLENA GHOSTRIDER

 

 

 

 

 

Sp. Beginners

1st

JULITA RUKESTER

 

 

2nd

EURION JASPER

 

 

 

 

 

Good Citizens

1st

BOWDONIA ONLY THE BRAVE FOR CERYSAN

 

 

2nd

HELGEN ROMEO THE LOVER FOR FLYBORN

 

 

3rd

EURION JASPER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BITCHES

 

 

 

 

 

 

Veteran

1st

SH CH BOWDONIA ANASTASIA JW ShCM

 

 

2nd

BOWDONIA BELLISIMA FOR CERYSAN

 

 

3rd

AMANSHE GOLDEN REVELATION

 

 

 

 

 

Minor Puppy

 

ABSENT

 

 

 

 

 

Puppy

1st

BOWDONIA TRULY SCRUMPTIOUS Best Puppy bitch and BPIS

 

 

 

 

 

Junior

1st

HILLPARK CARYS GOLD

 

 

 

 

 

Sp. Yearling

1st

JULITA RAINDANCE FOR TEASELWOOD

 

 

 

 

 

Novice

 

NO ENTRIES

 

 

 

 

 

Graduate

1st

AMANSHE MERMAIDS TEARS

 

 

 

 

 

Post Graduate

 

NO ENTRIES

 

 

 

 

 

Limit

1st

ISFRYN LADY GODIVA AT FIREGLOW

 

 

2nd

HILLPARK QUEEN BEE FOR CERYSAN

 

 

3rd

KILLENA DANCE IN MOONLIGHT

 

 

 

 

 

Open

1st

JACRANELLA SERENADE Best bitch & Best in Show

 

 

2nd

SH CH JULITA RUMOURS AT TROSLEY Res Best Bitch

 

 

3rd

HINXWOOD FIRE AND ICE

 

 

4th

JACRANELLA SONATA

 

 

 

 

 

Sp Beginners

1st

NO ENTRIES

 

 

 

 

 

Good citizens Dog Scheme

1st

HILLPARK QUEEN BEE FOR CERYSAN

 

 

2nd

SARABANDE BILLIE JEAN AT HINXWOOD

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sp. Working D/B

1st

ISFRYN PEEPING TOM

 

 

 

 

 

Sp. New Members D/B

1st

NO ENTRIES

 

 

 

 

 

Brace

1st

WOODHAMS

 

 

2nd

CALDWELLS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SPECIAL AWARDS CLASSES

 

Judge TERESA DUNSDON (SEAPRING)

 

 

 

 

 

SPECIAL JUNIOR

1st

BOWDONIA TRULY SCRUMPTIOUS

 

D/B

2nd

BENOVEOR SAIL ON TO ANTRETH

 

 

3rd

MYMMSBROOK MATADOR WITH BLYTHWAY

 

 

 

 

 

SPECIAL P GRAD

1st

JULITA RAINDANCE AT TEASELWOOD

 

D/B

 

 

 

 

 

 

 

SPECIAL OPEN

1st

SH CH BOWDONIA ANASTASIA JW ShCM

 

D/B

2nd

BOWDONIA OZZIE

 

 

3rd

TAIMERES TALK ABOUT ME

 

 

4th

BENOVEOR THE GUARDIAN FOR ANTRETH

 

 

5th

TOBERMYN MINSTREL BOY