25TH CHAMPIONSHIP SHOW HELD AT THE ROBINS BUILDING, SOUTH OF ENGLAND SHOWGROUND, ARDINGLY ON 31ST MAY 2021

 

 

 

BEST IN SHOW – SH CH GLENBROWS ROYAL DRAGON

RESERVE BEST IN SHOW AND BEST OPPOSITE SEX IN SHOW – CWMBEILI MADLEN

BEST PUPPY IN SHOW – GLENBROWS RHAPSODY

BEST VETERAN IN SHOW – SH CH CHERRYHEATH’S MR MISCHIEF JW ShCM

 

 

DOGS

 

JUDGE – Kay Bryant

 

 

 

 

 

 

Minor Puppy

 

NO ENTRIES

 

 

 

Puppy

1st

TIGERROCK MAGIC ROUNDABOUT NAF Best puppy dog

 

 

 

Junior

1st

TIGERROCK HENIVEROUS RAINBOW BY TIGERROCK NAF TAF

 

2nd

TROSLEY TAMOSHANTA

 

3rd

JULITA RAINMAKER WITH WOODELROND

 

4th

KILLENA SHADOW DANCING (AI)

 

 

 

Yearling

1st

LLON CAMRI

 

2nd

ISLANZA HEY DUDE

 

3rd

KILLENA SHADOW DANCING (AI)

 

 

 

Maiden

1st

LLON CAMRI

 

2nd

TIGERROCK MAGIC ROUNDABOUT NAF

 

3rd

MYMMSBROOK MALBEC WITH FIERGEN

 

4th

TIGERROCK HENIVEROUS RAINBOW BY TIGERROCK NAF TAF

 

5th

JULITA RAINMAKER WITH WOODELROND

 

 

 

Novice

1st

LLON CAMRI

 

2nd

TIGERROCK MAGIC ROUNDABOUT NAF

 

3rd

TIGERROCK HENIVEROUS RAINBOW BY TIGERROCK NAF TAF

 

4th

JULITA RAINMAKER WITH WOODELROND

 

5th

CAERGRAWNT TULIP PAINTER WITH ECHOPHY

 

 

 

Graduate

1st

CHANANGEL MR WHODAT AT CHERRYHEATH JW

 

2nd

CAERGRAWNT TULIP PAINTER WITH ECHOPHY

 

 

 

Post Graduate

1st

JULITA RUKESTER

 

2nd

LLON DERWEN DAR AT GWYNMARREN

 

3rd

TAIHANG HAWTHORN

 

4th

JULITA RHYNE

 

5th

CAERGRAWNT TULIP PAINTER WITH ECHOPHY

 

 

 

Mid Limit

1st

HELGEN ROMEO THE LOVER

 

2nd

GLENBROWS REVOLUTION JW

 

3rd

JULITA RUKESTER

 

4th

TAIMERE’S TALK ABOUT ME

 

5th

ISFRYN KING LEIR AT BLYTHWAY

 

 

 

Limit

1st

LLON LEWYS AT GWYNMARREN

 

2nd

GLENBROWS VAN GOUGH FOR BENOVEOR JW

 

3rd

AMBLELIGHT GALATEA

 

4th

CHERRYHEATH’S MR MOJITO

 

5th

HELGEN ROMEO THE LOVER

 

 

 

Open

1st

JACRANELLA SOLO

 

2nd

ISFRYN SPOT THE DIFFERENCE TREBETTYN

 

3rd

SARABANDE LORD OF THE DANCE (AI)JW

 

4th

BOWDONIA ONLY THE BRAVE FOR CERYSAN

 

5th

SLAPESTONES DIAMOND MINE JW

 

 

 

Champion

 

1st

SH CH GLENBROWS ROYAL DRAGON  Dog CC & Best in Show

 

2nd

SH CH FERNDEL HIGH FIDELITY WITH TIGERROCK ShCM ShCEx

 

 

 

Veteran

1st

SH CH CHERRYHEATH’S MR MISCHIEF JW ShCM

 

2nd

STEDIGAN ALL IN GOOD TIME FOR MERREM RL 1EX ShCM

 

3rd

EURION JASPER

 

4th

TYWYSOG GELERT

 

5th

TOBERMYN MINSTREL BOY

 

 

 

Sp. Beginners

1st

ISLANZA HEY DUDE

 

2nd

EURION JASPER

 

3rd

JULITA RHYNE

 

4th

LAITHMOOR’S RED GRENADINE JW

 

 

 

Special Working

 

NO ENTRIES

 

 

 

Special Shooting

 

NO ENTRIES

 

 

 

Good Citizens

1st

HELGEN ROMEO THE LOVER

 

2nd

EURION JASPER

 

3rd

TOBERMYN MINSTREL BOY

 

 

 

 

 

JUDGE – Keith Masson

 

 

 

Brace

1st

BLACKFORD

 

2nd

LEACH

 

 

 

Special Breeders

 

NO ENTRIES

 

 

 

 

 

 

BITCHES

 

Judge – Barbara Attwood

 

 

 

Minor Puppy

1st

GLENBROWS RHAPSODY  Best bitch Puppy and BPIS

 

2nd

AARMINIAS TIKI RUM AT SLAPESTONES

 

3rd

LAITHMOOR’ ECHO OF HOPE

 

 

 

Puppy

1st

GLENBROWS PARAMOUR

 

2nd

AARMINIAS TIKI RUM AT SLAPESTONES

 

3rd

LAITHMOOR’S ECHO OF HOPE

 

 

 

Junior

1st

MENSTONIA WISH COME TRUE

 

2nd

JULITA RAINDROP OF TRENZALONE

 

3rd

SARABANDE WILD AT HEART (AI)

 

4th

GILSTONIA SNOW MOON

 

5th

JULITA RAINDANCE AT TEAZELWOOD

 

 

 

Yearling

1st

LLON FFIONWEN

 

2nd

PAMICKS JAZZY AH GIRL

 

3rd

LLON RHOSYN GOCH

 

4th

MENSTONIA WISH COME TRUE

 

 

 

Maiden

1st

GLENBROWS HOPE

 

2nd

TRENZALORE ONCOMING STORM

 

3rd

LLON RHOSYN GOCH

 

4th

SARABANDE WILD AT HEART (AI)

 

5th

GILSTONIA SNOW MOON

 

 

 

Novice

1st

LLON FFIONWEN

 

2nd

GLENBROWS HOPE

 

3rd

LLON RHOSYN GOCH

 

4th

SARABANDE WILD AT HEART (AI)

 

 

 

Graduate

1st

KURZEJA KALINA

 

2nd

JULITA RYVEETA JW

 

3rd

LLON LANHARRAN LLEUCI

 

 

 

Post Graduate

1st

NYLIRAM TWIST AND SHOUT WITH BARHI

 

2nd

KURZEJA KALINA

 

3rd

AMBLELIGHT PORCIA

 

4th

TAIHANG SCHEREZADE AT TEASELWOOD

 

5th

LLON LANHARRAN LLEUCI

 

 

 

Mid Limit

1st

LLON LLYSIAUR HEDYDD    Res CC

 

2nd

CRIMICAR SHE’S ELECTRICK WITH TIGERROCK JW

 

3rd

CHERRYHEATH’S MISS VELOCITY JW

 

4th

ISFRYN LADY GODIVA AT FIREGLOW JW

 

 

 

Limit

1st

CWMBEILI MADLEN       Bitch CC

 

2nd

BENOVEOR CAN’T BUY ME LOVE

 

3rd

HILLPARK QUEEN BEE FOR CERYSAN

 

4th

HINXWOOD FIRE AND ICE

 

5th

PAMICKS FIELD OF DREAMS JW

 

 

 

Open

1st

SARABANDE BILLIE JEAN AT HINXWOOD (AI)

 

2nd

JACRANELLA SERENADE

 

3rd

AMBIKA TRANQUIL SPIRIT FOR BENMORBRY

 

4th

SARABANDE DEFYING GRAVITY (AI)

 

5th

AMBLELIGHT SUNGLOW

 

 

 

Champion

1st

SH CH JULITA RUMOURS AT TROSLEY

 

2nd

SH CH JACRANELLA SYMPHONY

 

3rd

AM GCH/SH CH SARABANDE SWEET NOTHINGS (AI) (RE IMP)

 

4th

SH CH SARABANDE ETERNITY AT SLAPESTONES (AI) JW

 

 

 

Veteran

1st

BARHI FLAMING STAR AT MAYTAG

 

2nd

AMBLELIGHT SUNGLOW

 

3rd

CERYSAN POCAHONTAS

 

 

 

Sp. Beginners

1st

KURZEJA KALINA

 

 

 

Special Working

 

NO ENTRIES

 

 

 

Special Shooting

1st

JACRANELLA SONATA

 

 

 

Good  Citizens

1st

TAIHANG SCHEREZADE AT TEASELWOOD

 

2nd

MENSTONIA WISH COME TRUE